هنگامی‌که شما می‌خواهید به تنظیمات مرورگر کروم دسترسی پیدا کنید، صفحه تنظیمات در تب جدیدی گشوده می‌شود. اگر شما تمایل دارید تبهای زیادی در مرورگرتان گشوده و همچنین نمی‌خواهید که پنجره تنظیمات مرورگر در کنار سایر تبها باز شده و در یک پنجره مجزا گشوده شود ما قصد داریم در این آموزش برای دستیابی به این هدف به شما کمک کنیم.

تنظیمات گوگل کروم

برای گشودن صفحه تنظیمات مرورگر کروم در یک پنجره جدید، ما از صفحه flags در این مرورگر استفاده میکنیم. آدرس زیر را در آدرس‌بار مرورگر خود وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید.


تنظیمات گوگل کروم

متن “Show settings in a window” به معنی “گشودن تنظیمات در پنجره‌ای جدید” در تصویر زیر با رنگ زرد مشخص شده که از لیست زیرین آن گزینه “Enabled” به معنی “فعال‌شده” را انتخاب می‌کنیم.

تنظیمات گوگل کروم

در انتهای این صفحه بر روی گزینه “Relaunch Now” به مفهوم بازنشانی مرورگر کلیک کرده تا گوگل کروم دوباره راه‌اندازی شود.

تنظیمات گوگل کروم

وقتی مرورگر مجددا اجرا شد از گوشه سمت راست و بالای آن، بر روی دکمه نشان‌داده شده با سه خط کلیک کرده و از فهرست گشوده‌شده، گزینه “Settings” به معنی “تنظیمات” را بگشایید.

تنظیمات گوگل کروم

حال مشاهده میکنید که با انتخاب این گزینه، پنجره تنظیمات در صفحه‌ای جداگانه باز شده و تبهای شما در صفحه پیشفرض مرورگر ازدحام پیدا نکرده و شما را دچار سردرگمی نمیکند.

تنظیمات گوگل کروم

اگر گاهی اوقات برای شما، دسترسی به تمامی تنظیمات اهمیت نداشته و فقط می‌خواهید هرچه سریعتر به تنظیم قسمت مورد نظر خودتان بپردازید می‌توانید این امر را با بوکمارک‌کردن این گزینه‌ به راحتی انجام دهید.


منبع: howtogeek