دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره تعرفه خدمات ADSL اظهار کرد: در بخش خدمات اینترنت ثابت از طریق فناوری ADSL با مصرف بیش از ۲ گیگابایت به صورت ماهانه حداقل ۱۶ درصد کاهش تعرفه خواهیم داشت که این کاهش در بعضی موارد به ۳۰ درصد هم می‌رسد. وی افزود: بازنگری تعرفه در زنجیره خدمات اینترنت، کاهش ۲۰ درصدی هزینه اینترنت را برای کاربر نهائی به دنبال دارد.
دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: سقف تعرفه دیتای موبایل نیز به ازای هر کیلو بایت استفاده، از نیم ریال (۵/.) به ۴/. ریال کاهش یافته است.
وی درباره متعادل‌سازی تعرفه‌های تلفن ثابت تصریح کرد: تعرفه درون استانی تلفن ثابت از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش یافته و مبلغی به عنوان حداقل کارکرد شامل ۲۰۰ دقیقه برای مناطق روستائی و ۳۳۰ دقیقه برای شهرها تعیین شده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی افزود: تعرفه اتصال نیز از ۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است که نیمی از آن به صورت نقدی و باقیمانده آن به صورت اقساط ۳۶ ماهه از زمان راه‌اندازی خط تلفن، از مشترک دریافت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از کل هزینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سبد خانوار به طور میانگین ۷۵ درصد مربوط به صوت و پیامک تلفن همراه، ۹ درصد مربوط به تلفن ثابت و حدود ۱۶ درصد درآمد دیتا (شامل ۵/۴ درصد دیتای موبایل و ۵/۱۱ درصد دیتای ثابت) است، عنوان کرد: در بسته تغییر تعرفه در سه بخش خدمات انتقال لایه ۲ و ۳، پهنای باند اینترنت، تعرفه دیتای موبایل و تعرفه اینترنت ثابت کاهش قیمت داریم که اثر آن در سبد خانوار، کاهش تعرفه در ۱۶ درصد هزینه خانوار است، در حالیکه افزایش تعرفه تلفن ثابت بر ۹ درصد هزینه خانوار در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، اثر خواهد گذاشت. بنابراین تغییر محسوسی در سبد هزینه‌های ارتباطی خانوارها ایجاد نمی‌شود.

در پی کاهش قیمت سرویس‌ها طبق دستورات سازمان تنظیم مقررات، روابط عمومی شرکت اندیشه سبز خزر از کاهش قیمت حجم اضافه تا اجرای مصوبه ۲۳۷ رگولاتوری خبر داد.

به نقل از این شرکت پیرو اعلام مصوبه ۲۳۷ رگولاتوری، مبنی بر کاهش قیمت سرویس ها، شرکت های ارایه دهنده سرویس های اینترنت، مکلف به اجرای این مصوبه شدند که روند تغییر و صدور تعرفه های جدید در حال انجام می باشد.
از اینرو، تا اجرای دقیق مصوبه مذکور، شرکت اندیشه سبز خزر نسبت به کاهش قیمت حجم اضافه اقدام نموده است. بدیهی‌است بلافاصله پس از اجرایی شدن مصوبه ۲۳۷ رگولاتوری تعرفه های جدید به کاربران ارجمند ارایه خواهد شد.
سطح اول: ۱ گیگابایت تا ۳ گیگابایت = هر گیگابایت ۳۰۰۰۰ ریال
سطح دوم: ۳ گیگابایت تا ۱۰ گیگابایت = هر گیگابایت ۲۲۰۰۰ ریال (تا ۳ گیگابایت مطابق تعرفه سطح اول و مابقی مطابق تعرفه سطح دوم)
سطح سوم: ۱۰ گیگابایت تا ۳۰ گیگابایت = هر گیگابایت ۱۸۰۰۰ ریال (تا ۳ گیگابایت مطابق تعرفه سطح اول و بیش از ۳ تا ۱۰ گیگابایت مطابق تعرفه سطح دوم و مابقی مطابق تعرفه سطح سوم)
سطح چهارم: بالای ۳۰ گیگابایت = هر گیگابایت ۱۵۰۰۰ریال (تا ۳ گیگابایت مطابق تعرفه سطح اول و بیش از ۳ تا ۱۰ گیگابایت مطابق تعرفه سطح دوم و و بیش از ۱۰ تا ۳۰ گیگابایت مطابق تعرفه سطح سوم و مابقی مطابق تعرفه سطح چهارم)
تبصره ۱: برای کسری از گیگابایت، تعرفه به صورت خطی محاسبه می شود.


منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی