این شرکت چهار راکت در مرحله آماده سازی اولیه برای رفتن به آشیانه در اختیار دارد. کمپانی بزرگ اسپیس ایکس در حال آماده سازی برای امری بزرگ در فصل آتی است.
ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرده، موشک فالکون ۹ که ماهواره ارتباطاتی تایکوم ۸ را به فضا فرستاده بود توسط سه موشک آماده سازی شده در مراحل اولیه کار باید به زمین برگشته و این سه موشک، سلامتی فالکون ۹ را در برگشت صحیح به زمین تضمین می کنند. در توییتی مشابه، آقای ماسک اعلام کردند که کمپانی آنها در حال برنامه ریزی برای اولین پرتاب در ماه های سپتامبر و یا اکتبر هستند. رییس هیئت مدیره با هدف اینکه اولین پرتاب را در ماه های می و یا ژون داشته باشند آن هم بعد از فرود موفقیت آمیز سفینه فضایی بر روی کشتی، اما در عمل انجام چنین کاری برای آنها بسیار زود و دست نیافتنی بود.

از آنجایی که آقای ماسک به تازگی اعلام داشتند که در این بازه زمانی جدید مشخص نیست کدامیک از موشک ها برای استفاده مجدد گذر از فضا آمادگی داشته باشند. ایشان بیان کردند که این موشک ها هنوز دارای مشتری های بالقوه خود هستند، اگرچه اپراتور ماهواره ای SES در لوزامبورگ برای به فضا فرستادن یکی از محصولات جدید خود ابراز علاقه کرده اند.


توییت ایلان ماسک:

Fourth rocket arrives in the hangar. Aiming for first reflight

in Sept/Oct. pic.twitter.com/TqW8d6Cc3U

Elon Musk (@elonmusk) June 7, 2016


منبع: engadget