گوگل هیچ راهی را برای کاربرانش تعبیه نکرده تا بتوانند مخاطبین خود را در دو اکانت مختلف با هم تبادل کنند. در عوض شما مجبور هستید که این عمل را از طریق دو مرحله انجام دهید. یعنی ابتدا از یک اکانت خود خروجی از نوع CVS گرفته و در گام بعدی این فایل را در اکانت دوم خود ایمپورت نمایید. در ادامه با قرار دادن تصاویر این مراحل را به شما نشان خواهیم داد. 😉

مرحله اول: خروجی گرفتن از اولین اکانت گوگل خود

اولین گام برای انتقال مخاطبین بین دو اکانت مختلف گوگل این است که در اکانت اصلی خود از آنها خروجی بگیرید. بنابراین سری به صفحه مخاطبین گوگل خود زده و با وارد‌ کردن یوزرنیم و پسورد، به اکانت اصلی خود که قصد دارید از مخاطبین آن خروجی دریافت کنید، وارد شوید. مخاطبینی که قصد خروجی گرفتن از آنها را دارید، انتخاب نموده و یا اینکه برای انتخاب همه آنها، از گزینه “select all”  استفاده نمایید.

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

بر روی تکمه “More” کلیک کرده و از فهرست کشویی گشوده‌شده، گزینه “Export” را انتخاب نمایید.

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

در پنجره جدید گشوده‌شده برای ایجاد خروجی از مخاطبین، اطمینان حاصل نمایید که مخاطبین مورد نظر خود را دقیقا انتخاب کرده باشید. در اولین بخش از تنظیمات این پنجره شما می‌توانید یکی از سه گزینه پیش روی خود را برگزینید. اولین انتخاب باعث می‌شود مخاطبینی که در مرحله قبل انتخاب نمودید در خروجی شما قرار گیرند یا اینکه می‌توانید گروه خاصی از مخاطبین را برگزینید و در آخرین گزینه مجددا حق انتخاب تمامی مخاطبین موجود در اکانت خود به شما داده خواهد شد. در بخش بعدی گزینه اول یعنی Google CSV format و با عبارت داخل پرانتز (for importing into a Google account) را انتخاب نموده و بر روی گزینه “Export” کلیک نمایید.

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

فایل CVS مورد نظر شما دانلود شده و در پوشه پیشفرض فایلهای دانلودی شما تحت نام “Google Contacts” قرار می‌گیرد. فقط برای جلوگیری از سردرگمی ما به شما پیشنهاد می‌دهیم این فایل را تحت نام مورد نظرتان و در پوشه‌ای که به طور اختصاصی برای آن ایجاد کرده‌اید قرار دهید تا دسترسی به آن برایتان راحت باشد. 🙂

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

مرحله دوم: وارد نمودن مخاطبین به اکانت دوم خود

حال که شما فایل خروجی مخاطبین را از اکانت اول گوگل خود در دسترس دارید، زمان آن فرا رسیده که آنها را به سایر اکانتهای گوگل بر حسب نیاز شما وارد نمایید. بنابراین مجددا به صفحه مخاطبین گوگل رفته و پس از وارد نمودن یوزرنیم و پسورد اکانت جدید خود به صفحه شخصی خود ورود کنید. در صفحه باز شده بر روی گزینه “More” کلیک نموده و از منوی کشویی گشوده‌شده گزینه “Import” را برمی‌گزینیم.

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

در پنجره جدید گشوده‌شده، بر روی گزینه “Choose File” کلیک کرده و فایل با فرمت CVS که در مرحله قبل استخراج نمودید را انتخاب نمایید.

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

و در آخر بر روی دکمه “Import” کلیک کرده تا فرآیند انتقال مخاطبین به اکانت جدید صورت گیرد. 😀

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

مخاطبین واردشده در بخش “My Contacts” از محیط کاربری اکانت شما نمایش داده شده و شما تقریبا می‌توانید فقط مخاطبین منتقل‌شده را در یک گروه خاص که بر اساس تاریخ انتقال صورت‌گرفته توسط شما نامگذاری شده است، مشاهده نمایید.

انتقال مخاطبین بین اکانتهای مختلف گوگل

و این بود تمام کارهایی که شما برای صورت‌گرفتن این فرآیند باید انجام دهید. 😉


منبع: howtogeek