البته طبق گمانه‌زنی‌ها، تست کامل و مستقل آن تا قبل از سال آتی نخواهد بود. این کمپانی در حال آماده سازی برای این است که بتواند دومین جایگزین خود را به عنوان کشتی فضایی تعیین نماید، اگرچه تست های جدی و اساسی این سفینه مطابق گفته های نشریه بلومبرگ احتمالا در زمانهایی پیرامون ماه آگوست خواهد بود. این شرکت فضایی خصوصی، اولین بار سفینه فضایی خود را تحت نام Virgin Spaceship Unity در ماه فوریه به آسمان فرستاد تا بتواند آن را به عنوان جایگزین نسل قبلی‌اش که به خاطر نقص فنی در صحرای موهاوی در سال ۲۰۱۴ سقوط کرد به همگان نشان دهد. این کشتی مهیج فضایی توسط پرفسور استیون هاوکینگ نامگذاری شده و از لحاظ طراحی سیستم‌ها همانند نسل قبلی خود است و هدف از خلق آن بر این اصل بوده که بتواند از مشتریان علاقه مند برای سفر به فضای بیرونی خارج از جو زمین، مبلغی به قیمت ۲۵۰.۰۰۰ دلار بابت هر صندلی دریافت نماید.
سفینه فضایی یونیتی به سایر کشتی های فضایی خواهد پیوست تا اینکه زمان پرواز آن در ماه آینده فرارسد. اگرچه آزمایش مستقل و با قدرت این فضاپیما مطئنا تا قبل از سال ۲۰۱۷ میلادی نخواهد بود. این کمپانی هنوز زمان خاصی برای اولین سفر فضایی و رسمی این کشتی فضایی به خارج از جو زمین مشخص نکرده اما در حال حاضر حدود ۷۰۰ بلیط، پیش‌فروش شده است. بعضی از این مشتریان اولیه شامل بازیگران و خواننده‌های معروف از قبیل لیدی‌گاگا، جاستین بیبر و لئوناردو دیکاپریو می‌شود.
کمپانی جاناتان فرث در مصاحبه ای به سایت بلومبرگ گفته که شرکت ویرجین گالاکتیک سازنده این سفینه فضایی در گذشته خیلی دور هم اجسام زیادی را به فضا و خارج از جو زمین فرستاده‌است اما کنترل خود را روی آن سفینه ها از دست میداد، ولی این کار در عصر جدید خیلی محافظه‌کارانه‌تر شده و باید به خوبی بر روی این کشتی فضایی کنترل داشت.


در ادامه ویدئویی در ارتباط با این کشتی فضایی خواهیم دید:


منبع: Engadget